Kas yra padelis?​

Padelis, arba padelio tenisas – sportas, turintis tiesioginių sąsajų su tenisu ir skvošu. Šiuo metu tai labai paplitusi sporto šaka visame pasaulyje, nes labai socialus ir linksmas sportinis užsiėmimas. Kadangi padelio aikštelė yra mažesnė, lyginant su teniso ir žaidžiama poromis, todėl reikia mažiau fizinio pasiruošimo. Gal dėl šios priežasties padelis labai mėgstamas tarp moterų, vaikų ir vyresnių žaidėjų, kurie anksčiau aktyviai žaidė tenisą ar kitas raketines sporto šakas. Padelio tenise, taškų skaičiavimo sistema yra lygiai tokia pati kaip tenise. Padavimas yra labai lengvas.

Lietuvoje padelis atsirado 2013 m. pastačius 2013 vasarą pirmuosius padelio kortus pas Š. Marčiulionį sodyboje Dubingių teniso ir padelio klube, o 2013 metų gruodžio 5 d. įkurta Lietuvos padelio teniso federacija (toliau vadinama LPF) pradėjo plėtoti šią sporto šaką Lietuvoje.

Padelio taisyklės

Oficialias padelio žaidimo taisykles, kurios yra parengtos Tarptautinės Padelio Federacijos, galite rasti paspaudę mygtuką „Angliškai”. Taisyklių santrauka lietuvių k. rasite paspaudę „Lietuviškai”.

Padelio Istorija​

Padelio žaidimo pradininkas yra Enrique Corcuera, pasistatęs sau pirmąsias aikšteles Meksike esančiame mieste Acapulto 1962-asiais metais. Enrique Corcueros draugas princas Alfonso iš Hohenholo pamėgo šį sportą ir atvežė šį sportą į Europą. Padeliui plintant po pasaulį kūrėsi padelio federacijos, atstovaujančios savo šalį. Galiausiai 1991 metais buvo įkurta Tarptautinė Padelio Federacija. Tarptautinė Padelio Federacija sustandartino padelio žaidimo taisykles. Sekančiais metais įvyko pirmasis pasaulinis padelio čempionatas. Po trejų metų buvo surengtas pirmasis Europos šalių čempionatas. 2014 metais padelis pasiekė ir Lietuvą. (informacija iš Tarptautinės Padelio Federacijos interentinio puslapio http://www.padelfip.com/history/)

Padelio Paplitimas

Padelis yra paplitęs po visą pasaulį. Šiuo metu šis sportas yra žaidžiamas 78-iuose šalyse, o Tarptautinė Padelio Federacija (TPF) jungia 35-ias pasaulio valstybes. Tartautinė padelio Federacija  skelbia, kad šiuo metu padelį žaidžia 12 milijonų aktyvių žaidėjų ir ši sporto šaka sparčiausiai auganti pasaulyje. (informacija iš TPF tinklapio http://www.padelfip.com/about/)

Pasaulinis Padelio Turnyras

Pirmasis tarptautinis turnyras World Padel Tour įvyko 2013 metais, po kelerius metus trukusių intensyvių pasiruošimo darbų. Šis tarptautinis turas buvo sukurtas padedant profesionalių Padelio teniso žaidėjų asociacijos ir yra vadinamas Padelio teniso ateitimi. Visi geriausi teniso žaidėjai, pasirašę sutartį su WPT, parengė bendrus nutarimus – sutarė, kokioje aikštelėje bus rengiamos varžybos, apibendrino kamuoliuko, aprangos, rėmėjų klausimus ir t.t.

Kuo gali pasigirti World Padel Tour įkūrėjai bei organizatoriai?

World Padel Tour Challange. Šio tarptautinio renginio tikslas yra suorganizuoti 5-6 antros kategorijos turnyrus, kurių prizinis fondas būtų apie 18 tūkst. eurų. Renginio organizatoriai siekia pagelbėti mažiau uždirbantiems žaidėjams, kurie žaidžia nedaug profesionalių Padelio teniso rungtynių. Turnyro tikslas yra padėti vaikams žengti pirmąjį žingsnį profesionalaus Padelio teniso link.

Padel World Junior Tour. Tai jaunųjų Padelio teniso žaidėjų turnyras. Jaunieji žaidėjai dėl čempiono titulo kovoja centrinėje aikštėje, prieš pat didįjį WPT turnyro finalą. Toks sprendimas buvo priimtas siekiant jauniesiems žaidėjams suteikti motyvacijos, kuriems pergalės siekimas tūkstančių žmonių akivaizdoje palieka neišdildomą įspūdį. Taip pat planuojama rengti įvairių amžiaus grupių turnyrus (iki 21 ar 23 amžiaus žaidėjų).

Padelio teniso globalinis paplitimas. WPT atitiks visus žaidėjų, kompanijų, žiūrovų bei mėgėjų lūkesčius. World Padel Tour yra pasirašę sutartis su televizija, rungtynių santraukos bei 4-5 turnyrų rungtynės (pradedant pusfinaliais) bus transliuojamos gyvai, taip pat WPT planuose figūruoja ir atskiras interneto kanalas, kuriuo bus transliuojamas tam tikras skaičius turnyro kovų.